Ракета Vega з українським двигуном стартувала з космодрому у Французькій Гвіані

17 серпня 2021 року, з космодрому Куру, що у Французькій Гвіані, відбувся 17-й успішний пуск європейської ракети-носія легкого класу Vega.
У якості основного навантаження, на замовлення компанії Airbus Defence and Space, ракета-носій Vega вивела на орбіту космічний апарат Pléiades Neo 4 масою близько 920 кг.
Новий супутник дозволить стежити за об’єктами з високою роздільною здатністю 30 см. Він також забезпечить більшу точність геолокації об’єктів, над якими буде здійснювати два прольоти за добу.

Окрім того, на орбіту було виведено ще чотири допоміжних корисних навантаження – кубсати RADCUBE, SUNSTORM, LEDSAT на замовлення ЄКА та кубсат BRO-4 на замовлення стартапу Unseenlabs.
Слід зазначити, що блок маршового двигуна РД-843, який використовується у складі рідинної рушійної установки 4-го ступеня ракета-носій Vega, розробило ДП «КБ «Південне» та серійно виготовляє ДП «ВО Південний машинобудівний завод» (Дніпро).
«Відмінною особливістю БМД РД-843 є можливість багаторазового запуску під час польоту (до 5 включень), завдяки чому забезпечується розведення супутників на різні орбіти. Зараз тривають роботи з покращення характеристик двигуна з метою розширення діапазону виведених корисних навантажень», – йдеться у повідомленні.
Ракета-носій Vega розроблена спільними зусиллями Європейського космічного агентства та Італійського космічного агентства. При цьому найбільший внесок в проєкт внесла Італія. Vega має чотири ступені.
Вона може виводити на орбіту корисне навантаження масою до 1,5 тонн.

Це вже другий запуск ракети Vega в поточному році та 19-й з початку її використання. За час експлуатації, два запуски виявилася невдалими. Зокрема, запуск ракети Vega, який відбувся 17 листопада 2020 року, закінчився аварією. Носій незабаром після старту впав в океан.
Свій перший політ РН Vega здійснила 13 лютого 2012 року.
Нагадаємо, що 11 серпня у США NASA запустили ракету-носій Antares розроблену спільно з Україною. Перший ступінь ракети виготовлена на ДП «ВО Південний машинобудівний завод».
Джерело інформації: інтернет-видання "Промисловий портал"
Коментарі
Дописати коментар